POPRAWA JAKOŚCI SNU

Produkty Balanssen przyczyniają się do poprawy jakości nocnego wypoczynku poprzez łagodzenie zaburzeń snu oraz dolegliwości bólowych. W konsekwencji wykazują pozytywny wpływ na regenerację organizmu, co przekłada się na lepsze i wydajniejsze funkcjonowanie w ciągu dnia.

WSPARCIE DLA KRĘGOSŁUPA

Profilowane poduszki Balanssen odgrywają istotną rolę w zakresie profilaktyki i rehabilitacji dolegliwości związanych z aparatem ruchu. Poprzez kontrolę pozycji, jaką przybieramy w trakcie snu, korygują błędne nawyki i torują drogę dla nowego, w pełni wygodnego ułożenia ciała. Udowodniono ich kojący wpływ w przypadku bólów kręgosłupa i otaczających go struktur.

ZASTOSOWANIA MEDYCZNE

Szeroka grupa produktów Balanssen jest dedykowana pacjentom w trakcie hospitalizacji i rekonwalescencji rozmaitych schorzeń. Należą do nich materace przeciwodleżynowe, wałki i kliny rehabilitacyjne oraz podkłady do siedzisk wózków inwalidzkich. Naturalne pochodzenie łączą one z profesjonalnym zastosowaniem.

WŁAŚCIWOŚCI ZIAREN

Zboże od zarania dziejów towarzyszyło ludzkości. Sam jego widok działa uspokajająco i wprowadza w błogostan. Ludzie od zawsze korzystali z tego daru ziemi, odkrywając jego walory smakowe i lecznicze. Dziś, gdy rozwój medycyny gwałtownie przyśpieszył, ponownie doceniamy bogactwo zboża.

ORKISZ

To pierwotny gatunek pszenicy. Od tysięcy lat jest znany ze swych dobroczynnych właściwości. Dawniej woreczek wypełniony orkiszem przykładano do obolałych miejsc. Dziś taką samą rolę może pełnić profilowana poduszka. Ziarna orkiszu pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza i elastycznie dopasowują się do ciała. Roślina ta działa regenerująco na układ nerwowy, poprawia krążenie i ułatwia zasypianie. Ponadto redukuje bóle pleców, karku i głowy, a także dolegliwości reumatyczne. Orkisz rozwija swoje działanie po rozgrzaniu na kaloryferze lub słońcu

GRYKA

Łuska gryczana już dwa tysiące lat temu została doceniona jako wypełnienie poduszek. Na szeroką skalę stosowano ją też w materacach czy siedziskach w Indiach i Azji. Łupiny gryki są twarde, ale zarazem elastyczne i lekkie. Dlatego subtelnie masują ciało i szeleszczą pod jego naporem. Roślina ta wzmacnia odporność, poprawia ukrwienie oraz działa regenerująco na kręgosłup i stawy. Jest bogata w odmładzające flawonoidy oraz antyzapalne i antybakteryjne taniny.

PROSO

Proso to jedna z najstarszych roślin uprawnych, pochodząca z Azji. W porównaniu z orkiszem i gryką, łuski tego zbożna zachowują się najciszej i najsubtelniej w sypialniach i na siedziskach. Proso jest bezszelestne, niewyczuwalne dla ciała, drobne i delikatne. Zapewnia uczucie miękkości, a zaletami zdrowotnymi w niczym nie ustępuje innym łuskom. Ponadto proso długo utrzymuje ciepło, dlatego polecane jest zwłaszcza na zimę.

RODZAJE TKANIN

Tkanina również może działać jak lekarstwo. Zarówno materiał, który nosimy, jak i ten, na którym śpimy wpływa na temperaturę naszego ciała, ciśnienie tętnicze czy ogólne poczucie komfortu. Dlatego warto otaczać się przyjaznymi dla skóry tkaninami z naturalnych surowców – takimi jak len, bawełna i lawenda.

BAWEŁNA

Popularność tej rośliny w włókiennictwie dyktuje jej funkcjonalność i prostota. Tkaniny bawełniane charakteryzuje wytrzymałość przy jednoczesnej delikatności dla skóry. Dobrze przepuszczają powietrze i chłoną wilgoć. Utrzymują ciepło ciała, gdy jest zimno, i lekko je schładzają, gdy wzrastają temperatury. Miękka i przyjemna bawełna doskonale sprawdza się w sypialni.

LEN

Tkanina lniana to niekwestionowany lider wśród zdrowych materiałów. Zapewnia dobrą wentylację, nie wywołuje alergii, wzmacnia system immunologiczny. Ponadto nie elektryzuje się i nie wykazuje tendencji do nadmiernego gromadzenia ciepła. Działa bakteriobójczo, a lignany lniane absorbują szkodliwe promieniowanie. Wszystko to sprawia, że len zapewnia w sypialni doskonały mikroklimat dla ciała.

EKOLOGICZNA LAWENDA

Lawenda jest znana ze swojego oszałamiającego zapachu. Zawdzięcza go rzadkim w świecie roślinnym olejkom eterycznym o wyjątkowo skomplikowanej budowie. Woń lawendy działa tonująco na system nerwowy. W razie stresu uspokaja, usuwa napięcie, rozluźnia. Gdy natomiast jesteśmy zmęczeni – delikatnie pobudza i energetyzuje.

Dlatego roślina ta powinna być stałym elementem w każdej sypialni. Ułatwi zasypianie, ale także pomoże obudzić się pełnym energii rano. Możesz ją dodać do wsypów akcesoriów Balanssen lub umieścić w dowolnym miejscu.

uzytkowanie

UŻYTKOWANIE I KONSERWACJA PRODUKTU

Aby jak najdłużej korzystać z cennych właściwości naturalnych wyrobów medycznych Balanssen przygotowaliśmy instrukcje zawierające wszystkie niezbędne informacje. Każdy produkt posiada instrukcję wewnątrz opakowania. Możesz korzystać z informacji w dowolnym momencie pobierając instrukcję przypisaną do produktu.

 

DreamLine
ProfiLine
CozyLine
SupportLine
TravelLine
MedicRoll

BetterSit
ElbowPro
FootPro
ProtectSit
RefiefSit

MOŻLIWY ZAKUP SAMEGO ZIARNA

Produkty Balanssen zostały tak przygotowane, aby jak najskuteczniej oddziaływać zdrowotnie na organizm. Możesz jednak oddzielnie zakupić łuski, by po latach dokonać wymiany wypełnienia lub uzupełnić je, gdy preferujesz wyższy stopień twardości.