Komfort siedzenia, czyli jak zadbać o prawidłowe podparcie kręgosłupa.

W nowoczesnej kulturze krajów rozwiniętych i wysoko rozwiniętych, opartej na osiadłym trybie życia, bardzo dużo czasu w swoim życiu spędzamy siedząc. Co więcej, na przestrzeni lat ten czas znacznie się wydłużył. Naukowcy i lekarze już dawno doszli do wniosku, że siedząca pozycja jest zgubna dla naszego zdrowia. Siedzimy nawet do kilkunastu godzin dziennie. W biurze, w samochodzie, w publicznym transporcie, w domu przed komputerem i telewizorem.

Spis treści

Skutki siedzącego trybu życia mogą być bardzo różne. Należą do nich również takie dolegliwości, które czasem trudno połączyć właśnie z siedzeniem. Żylaki, hemoroidy, zaparcia, otyłość, a nawet cellulit. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ siedząc wiele godzin dziennie, a tym samym rezygnując z ruchu, osłabiamy mięśnie – również brzucha, powodujemy nacisk na jamę brzuszną (zaburzając perystaltykę jelit), na okolice odbytu (zaburzenie krążenia krwi), czy na tkanki (zaburzenie krążenia krwi i limfy).

Najbardziej jednak cierpi nasz kręgosłup, który narażony jest na zwyrodnienia dolnego odcinka, bóle krzyża, czy hiperlordozę. Pozycja siedząca powoduje bardzo duży ucisk na kręgosłup, zwłaszcza, że często nie przestrzegamy prawidłowej higieny siedzenia – garbiąc się, pochylając i nie zapewniając sobie właściwego podparcia odcinka lędźwiowego. To z kolei ma znaczący wpływ na powstawanie mikrouszkodzeń i ciśnienia między kręgami, a tym samym doprowadza do chorób.

Każde długotrwałe pozostawanie w pozycji siedzącej niesie ze sobą przykre konsekwencje dla zdrowia. Nawet jednorazowa wielogodzinna podróż również może przysporzyć dolegliwości bólowych. Skutki siedzenia odczuwają również kobiety po porodzie, osoby na wózkach inwalidzkich, czy po urazach i wypadkach.

Jak zapobiec bólom pleców?

Co zrobić, by ochronić się przed tymi skutkami i zapewnić sobie komfort siedzenia?

Zadbaj o porządne wsparcie kręgosłupa przy pomocy poduszek Balanssen. Profilowane poduszki Balanssen odgrywają istotną rolę w zakresie profilaktyki i rehabilitacji dolegliwości związanych z aparatem ruchu. Poprzez kontrolę pozycji, jaką przybieramy w trakcie siedzenia, korygują błędne nawyki i torują drogę dla nowego, w pełni wygodnego ułożenia ciała. Udowodniono ich kojący wpływ w przypadku bólów kręgosłupa i otaczających go struktur.

Do wyboru masz trzy serie produktów, dedykowanych dla Twojego ciała znajdującego się w pozycji siedzącej.

Poduszki z serii ProtectSit zapewniają równomierne rozłożenie nacisku podczas siedzenia, niwelując tym samym uczucie bólu. Naturalne wypełnienie z łusek orkiszu i gryki przyczynia się do zmniejszenia napięcia mięśniowego oraz częstości i natężenia dolegliwości bólowych. Poprawia ukrwienie i zapobiega powstawaniu odleżyn. Polecamy szczególnie dla kierowców.

Balanssen Protectsit

Kanałowa budowa poduszek z linii BetterSit oraz właściwości łusek gwarantują stały przepływ powietrza, zdecydowanie podnosząc komfort siedzenia. Poprawiają ukrwienie i zapobiegają powstawaniu odleżyn. Szczególnie polecane są dla osób spędzających wiele godzin w pozycji siedzącej, np. w biurze oraz dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Balanssen Bettersit

Naturalne łuski gryki i orkiszu, którymi wypełnione są poduszki z serii ReliefSit zapobiegają odparzeniom, nie nagrzewają się, a tym samym znacznie poprawiają komfort siedzenia. Charakterystyczny, centralny otwór całkowicie odciąża znajdujące się na nich części ciała. Poduszki ReliefSit są idealne dla kobiet w okresie poporodowym i osób cierpiących na hemoroidy. Przynoszą również ulgę przy urazach kości ogonowej.

Balanssen ReliefSit

W myśl zasady, że lepiej zapobiegać, niż leczyć, wybierz poduszki Balanssen. Dzięki nim podniesiesz komfort codziennego siedzenie i zmniejszysz ryzyko zachorowania na powyższe choroby wymagające długotrwałego leczenia.

Komfort siedzenia na wózku

Wiemy, jak ważne jest zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów. Od ponad 15 lat łączymy wiedzę, potrzeby oraz doświadczenie dostarczając współuczestnikom rynku medycznego produkty oraz usługi na najwyższym poziomie. Współpracujemy z największymi szpitalami, firmami farmaceutycznymi oraz sklepami medycznymi i sieciami aptek w Polsce stale rozszerzając wachlarz naszych produktów oraz usług. Profesjonalizm oraz nabyty perfekcjonizm w kontakcie z klientem pozwoliły nam uzyskać szerokie grono stałych odbiorców, którzy za kluczowy warunek współpracy stawiają sobie jakość, terminowość oraz uczciwość.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka
StartKategorieKonto
Szukaj