Medyczne-zastosowanie-produktów-Balanssen
Close-up of male physiotherapist massaging the leg of female patient in a physio room.

Medyczne zastosowanie produktów Balanssen

Określenie „rekonwalescencja” pochodzi od łacińskiego „convalescere”, czyli „wzrastać do pełnej siły”. To stopniowy powrót do zdrowia i sił poprzez odpoczynek, który ma miejsce po wypadku, przebytej ciężkiej chorobie, zabiegu chirurgicznym, czy urazie i jednocześnie bardzo istotny etap leczenia. Dla pacjentów jest tym odcinkiem czasu pomiędzy ostrym stanem chorobowym a ponownym odczuwaniem 100% zdrowia.

Spis treści

Pacjenci bardzo często są wypisywani do domu po zbyt krótkim okresie przebywania w szpitalu. To właśnie w zaciszu swoich mieszkań dochodzą do siebie, często bez odpowiedniej opieki. Tymczasem każdy po przejściu infekcji, urazu, hospitalizacji, leczenia operacyjnego, wypadku, a zwłaszcza w przypadku leczenia ciężkich stanów wymaga okresu rekonwalescencji. Najważniejsze aspekty tego procesu to dobierana indywidualnie rehabilitacja, odpowiednia dieta oraz, w razie konieczności, sprzęt wspomagający dochodzenie do stanu kompletnego zdrowia lub ułatwiającego w znacznym stopniu życie w przypadkach niemożliwości osiągnięcia całkowitej sprawności.

Marka Balanssen stworzyła szeroką grupę produktów dedykowanych pacjentom w trakcie hospitalizacji i rekonwalescencji rozmaitych schorzeń. Należą do nich poduszki przeciwodleżynowe, wałki rehabilitacyjne oraz podkłady do siedzisk wózków inwalidzkich. Profilowane poduszki Balanssen, produkowane z naturalnych, ekologicznych materiałów odgrywają istotną rolę w zakresie profilaktyki i rehabilitacji dolegliwości związanych z aparatem ruchu.

Poduszki przeciwodleżynowe

U pacjentów leżących lub siedzących przez długi okres czasu bardzo często pojawiają się odleżyny. Odleżyny to poważne uszkodzenia skóry, tkanek i kości, które powstają w wyniku długotrwałego ucisku, hamującego prawidłowy przepływ krwi. Stanowią duże niebezpieczeństwo, ponieważ mogą doprowadzić do zakażenia organizmu, a nawet śmierci chorego. Odleżyny są bardzo trudne do wyleczenia, dlatego warto im zapobiegać.
Serie poduszek Balanssen dedykowane prewencji odleżyn, dzięki zastosowaniu naturalnych łusek gryki, orkiszu zapewniają pełną wygodę gdyż ziarna dostosowują się do cech fizycznych i aktualnej pozycji użytkownika jednocześnie zapewniając mu stabilizację.

SERIA BETTERSIT

Kanałowa budowa poduszek oraz właściwości łusek gwarantują stały przepływ powietrza, zdecydowanie podnosząc komfort siedzenia. Szczególnie polecane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Poprawiają ukrwienie i zapobiegają powstawaniu odleżyn.

SERIA ELBOWPRO i FOOTPRO

Wyjątkowo elastyczne poduszki gryczane i orkiszowe pod łokieć i piętę amortyzują i rozkładają ciężar ciała oraz stanowią wygodne podparcie. Łuski nie nagrzewają się i dobrze wchłaniają wilgoć, a ich kształt oraz sprężystość wspomagają profilaktykę, leczenie i rehabilitację.

SERIA PROTECTSIT

Naturalne wypełnienie z łusek przyczynia się do zmniejszenia napięcia mięśniowego oraz częstości i natężenia dolegliwości bólowych. Poduszki gryczane i orkiszowe ProtectSit zapewniają równomierne rozłożenie nacisku podczas siedzenia, niwelując tym samym uczucie bólu, poprawiają ukrwienie i zapobiegają powstawaniu odleżyn.

SERIA RELIEFSIT

Charakterystyczny, centralny otwór w poduszkach gryczanych i orkiszowych ReliefSit całkowicie odciąża znajdującą się na nim część ciała. Łuska gryki nie nagrzewa się, co zapobiega odparzeniom. Idealne dla kobiet w okresie poporodowym, osób cierpiących na hemoroidy i po urazach kości ogonowej.

Poduszki rehabilitacyjne

Antyalergiczne poduszki rehabilitacyjne Balanssen to doskonałe rozwiązanie w bólach kręgosłupa, ramion, napięciu mięśniowym, bezsenności, żylakach kończyn dolnych i ciężkości nóg. Ich naturalne, przepuszczające powietrze wypełnienie zapewnia komfort termiczny.

SERIA MEDICROLL

Wałek gryczany i orkiszowy Medicroll dzięki swej specyficznej budowie i naturalnemu wypełnieniu zapewnia zdrowy sen dopasowując się do kształtu głowy i pozwalając na jej delikatne zapadnięcie się w najwygodniejszej pozycji. Idealnie również podpiera odcinek lędźwiowy oraz nogi. Polecamy osobom wymagającym ćwiczeń rehabilitacyjnych.

Rekonwalescencja to zapomniany etap leczenia. Potrzebna jest jednak po przebyciu każdej choroby, urazu a zwłaszcza w przypadku długotrwałego unieruchomienia. Produkty Balanssen, dzięki swoim medycznym właściwościom stanowią idealne wsparcie w drodze do dochodzenia do zdrowia.

Wiemy, jak ważne jest zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów. Od ponad 15 lat łączymy wiedzę, potrzeby oraz doświadczenie dostarczając współuczestnikom rynku medycznego produkty oraz usługi na najwyższym poziomie. Współpracujemy z największymi szpitalami, firmami farmaceutycznymi oraz sklepami medycznymi i sieciami aptek w Polsce stale rozszerzając wachlarz naszych produktów oraz usług. Profesjonalizm oraz nabyty perfekcjonizm w kontakcie z klientem pozwoliły nam uzyskać szerokie grono stałych odbiorców, którzy za kluczowy warunek współpracy stawiają sobie jakość, terminowość oraz uczciwość.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka
StartKategorieKonto
Szukaj