Zadbaj o komfort – czyli prewencja odleżyn za pomocą poduszek marki Balanssen

Osoby, które w wyniku ciężkich chorób lub w następstwie nieszczęśliwych wypadków zmuszone zostały do poruszania się na wózku inwalidzkim, w szczególny sposób powinny dbać o komfort siedzenia. Pozycja siedząca w połączaniu z brakiem prewencji jest najczęstszym powodem powstawania zmian skórnych zwanych potocznie odleżynami.

Spis treści

W trosce o zdrowie pacjentów unieruchomionych stworzyliśmy produkty wspierające prewencję odleżyn. To medyczne poduszki Balanssen z serii BetterSit, ReliefSit oraz ProtectSit. Zadaniem naszych siedzisk jest odciążenie miejsc narażonych na długotrwały ucisk poprzez naturalne przesypywanie się wypełnienia z łusek, a także na ułatwieniu przepływu powietrza między ciałem pacjenta, a produktem, tym samym zapobieganie powstawaniu odleżyn i odparzeń.

Odleżyny powstają wskutek długotrwałego ucisku na naczynia tętnicze i żylne, co powoduje niedotlenienie tkanek, a w następstwie prowadzi do martwicy. Codziennie poruszanie się na wózku inwalidzkim może powodować tworzenie się odleżyn na skórze pośladków, okolicy kości krzyżowej i ogonowej, czyli miejscach, które bezpośrednio przylegają do fragmentów szkieletu, podpierających ciało podczas siedzenia. Duży wpływ na rozwój odleżyn ma również wilgoć. Ważne zatem jest utrzymanie optymalnej temperatury siedziska.
Należy pamiętać, że raz rozwinięta odleżyna jest bardzo trudna do wyleczenia, ma tendencje do pogłębiania się i uciążliwych nawrotów, dlatego od samego początku należy podjąć wszelkie środki zaradcze, by nie doprowadzić do jej pojawienia się.
W tym właśnie celu powstały poduszki Balanssen. Zobacz, które wybrać, by polepszyć komfort życia na wózku inwalidzkim.

SERIA BETTERSIT

Przeciwodleżynowa poduszka gryczana lub orkiszowa o profilowanym kształcie, wypełniona ekologiczną łuską gryki, prosa lub orkiszu. Jej kanałowa budowa oraz właściwości łusek gwarantują stały przepływ powietrza, przeciwdziałając pojawieniu się wilgoci, zdecydowanie podnosząc komfort siedzenia. Poprawia ukrwienie i zapobiega powstawaniu odleżyn. Szczególnie polecana dla osób, spędzających wiele godzin w pozycji siedzącej, czyli dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

SERIA PROTECTSIT

Przeciwodleżynowa poduszka gryczana lub orkiszowa o klasycznym kształcie, wypełniona ekologiczną łuską gryki, prosa lub orkiszu. Naturalne wypełnienie z łusek przyczynia się do zmniejszenia napięcia mięśniowego oraz częstości i natężenia dolegliwości bólowych. Poprawia ukrwienie i zapobiega powstawaniu odleżyn. Poduszki gryczane i orkiszowe PROTECTSIT zapewniają równomierne rozłożenie nacisku podczas siedzenia, niwelując tym samym uczucie bólu.

SERIA RELIEFSIT

Przeciwodleżynowa poduszka orkiszowa lub gryczana o klasycznym kształcie, wypełniona ekologiczną łuską gryki, prosa lub orkiszu. Charakterystyczny, centralny otwór w poduszkach gryczanych i orkiszowych ReliefSit odciąża znajdującą się na nim część ciała. Łuska gryki działają przeciwodparzeniowo i nie nagrzewają się, przez co znacznie poprawiają komfort siedzenia. Idealna dla osób, które doznały urazu kości ogonowej i są zmuszone poruszać się na wózku inwalidzkim.

Pacjent poruszający się na wózku inwalidzkim jest narażony na wystąpienie odleżyn. Profilaktyka nie jest skomplikowana, a na pewno mniej wymagająca niż późniejsze leczenie. Idąc tym kluczem, wybór poduszek marki Balanssen jest doskonałym rozwiązaniem wpierającym prewencję odleżyn.

Wiemy, jak ważne jest zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów. Od ponad 15 lat łączymy wiedzę, potrzeby oraz doświadczenie dostarczając współuczestnikom rynku medycznego produkty oraz usługi na najwyższym poziomie. Współpracujemy z największymi szpitalami, firmami farmaceutycznymi oraz sklepami medycznymi i sieciami aptek w Polsce stale rozszerzając wachlarz naszych produktów oraz usług. Profesjonalizm oraz nabyty perfekcjonizm w kontakcie z klientem pozwoliły nam uzyskać szerokie grono stałych odbiorców, którzy za kluczowy warunek współpracy stawiają sobie jakość, terminowość oraz uczciwość.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka
StartKategorieKonto
Szukaj